lovers
09 آذر 1401 - 15:32

نقش موثر مدارس غیردولتی در اشتغال‌زایی و اشتغال‌آفرینی

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، با تاکید بر اینکه مدارس غیردولتی نقش موثری در اشتغال‌زایی و اشتغال‌آفرینی دارند، گفت: با توجه به نقش موثر مدارس غیردولتی در ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی توجه به این مدارس ضروری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، رضا رضایی ظهر امروز در گردهمایی کارشناس مسئولان و کارشناسان مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان کرمان با بیان اینکه در استان بیش از 680 هزار دانش‌آموز مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت: در شهرستان‌های کرمان (ناحیه دو)، سیرجان، رفسنجان و جیرفت بیش از یک سوم دانش آموزان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه حدود 20 درصد از دانش آموزان و نوآموزان پیش دبستانی استان کرمان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند، گفت: هیچ تفاوتی بین مدارس غیر دولتی با مدارس دولتی قائل نیستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، با تاکید بر اینکه مدارس غیردولتی نقش موثری در اشتغال‌زایی و اشتغال‌آفرینی دارند، افزود: با توجه به نقش موثر مدارس غیردولتی در ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی توجه به این مدارس به ویژه اختصاص زمین به مدارس غیردولتی ضروری است.

وی بیان کرد: هزار و 890 نیروی انسانی در هزار و 115 مدرسه غیردولتی در استان پهناور کرمان در حال ارائه خدمات آموزشی و پرورشی به حدود 150 هزار دانش‌آموز و نوآموز هستند.

رضایی، گفت: مدارس غیردولتی در راستای اجرای اسناد بالادستی به ویژه سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب و در چارچوب قانون تاسیس مدارس غیردولتی از طریق جذب مشارکت‌های مردمی و اعتماد بخش عظیمی از جامعه، رسالت تعلیم و تربیت فرزندان دیار کریمان را در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی به دوش گرفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: طبق ماده 10 قانون تاسیس، مصوب سال 1395 بانک‌های کشور موظف هستند 35 تا 50 درصد نیاز مالی موسسان مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش را که از کارکنان دولت با سابقه آموزشی هستند برای توسعه و تجهیز فضای آموزش و پرورش و تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز به صورت قرض الحسنه و سایر اشخاص از دیگر منابع تامین کنند.

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890235