lovers
18 دی 1401 - 10:40

زنگ هشدار کرونا در خراسان جنوبی/بشرویه نارنجی شد

بیرجند- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: بر اساس آخرین رنگ بندی‌های کرونایی در استان، شهرستان بشرویه از آبی به نارنجی تغییر رنگ داد که یک زنگ هشدار محسوب می‌شود.

محمد موسوی میرزایی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس آخرین رنگ بندی‌های کرونایی خراسان جنوبی شهرستان بشرویه از آبی به نارنجی تغییر رنگ داد که یک زنگ هشدار محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: خوشبختانه چهار شهرستان زیرکوه، سربیشه، نهبندان و فردوس در وضعیت زرد کرونایی و ۶ شهرستان خوسف، طبس، قائنات، بیرجند، سرایان و درمیان در وضعیت آبی هستند.

موسوی میرزایی ادامه داد: وضعیت رنگ بندی خراسان جنوبی از نظر بروز بروز کرونا نسبت به هفته قبل نیازمند بررسی و ارزیابی بیشتر است.

وی گفت: همچنان برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا استفاده از ماسک به ویژه در محیط‌های سربسته و شلوغ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توصیه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با تأکید بر اینکه زدن دوز یادآور یکی از بهترین راه‌ها برای ایمنی بخشی جامعه در خصوص شیوع کرونا است، اظهار کرد: به همشهریانی که شش ماه از آخرین دوز واکسن آنان گذشته است توصیه به تزریق دوز یادآور را داریم.

موسوی میرزایی یادآور شد: خوشبختانه در خراسان جنوبی از نظر تأمین واکسن کرونا مشکلی وجود ندارد و شهروندان خراسان جنوبی می‌توانند برای این مهم اقدام کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 962253