lovers
07 اسفند 1401 - 14:19

پایگاه‌های فرهنگی و آموزشی در جاده‌های اردبیل راه‌اندازی می‌شود

اردبیل-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: پایگاه‌های فرهنگی و آموزشی همزمان با نوروز ۱۴۰۲ در قالب پویش همراهان سفر ایمن در محورهای مواصلاتی اردبیل راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کلیم‌الله وثوقی پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پایگاه‌های فرهنگی و آموزشی همزمان با نوروز ۱۴۰۲ در قالب پویش همراهان سفر ایمن در محورهای مواصلاتی اردبیل راه‌اندازی می‌شود که ضمن آموزش‌های ترافیکی لازم به خانواده‌ها، اجرای برنامه‌های نشاط آور را نیز در دستور کار خود دارند.

وی با بیان اینکه پویش همراهان سفر ایمن از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین در اردبیل اجرا می‌شود، گفت: این طرح مهم با شعار «سفر ایمن با یاد خدا» و «همراهی شما» در کیلومتر ۹۸ محور اردبیل پارس آباد مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی سحر و کیلومتر ۷۷ محور اردبیل سرچم مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی ارم کوثر اجرا خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل خاطرنشان کرد: توزیع اقلام فرهنگی و بروشور در بین مسافران نوروزی نیز از دیگر برنامه‌های این پایگاه‌ها است که در این بروشور نقشه استان اردبیل، اطلاعات و موقعیت مکانی راهدارخانه‌ها، مراکز امدادی و مجتمع‌های رفاهی فعال در محورهای مواصلاتی درج شده و در ایام تعطیلات نوروزی در ورودی استان و مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی توزیع می‌شود.

وثوقی با تأکید بر استراحت ۱۵ دقیقه‌ای در ازای هر دو ساعت رانندگی، بهترین محل توقف و استراحت را مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین راهی برشمرد و افزود: کاربران جاده‌ای، می‌توانند با بهره‌گیری از سامانه ۱۴۱ از محل مجتمع‌ها در طول مسیر مورد نظر مطلع شده و سپس با برنامه‌ریزی مناسب نسبت به سفر خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه برای ارتقای سطح خدمات رسانی به کاربران جاده‌ای نظارت ویژه‌ای بر عملکرد مجتمع‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: در این بازدیدها وضعیت نمازخانه، رستوران، سرویس‌های بهداشتی، فروشگاه، راه دسترسی، فضاسازی مناسب، نظافت عمومی مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1058512